Novinky

          • 🐾❤️ Canisterapia v našej škole ❤️🐾

          • V našej škole sme mali možnosť zažiť zaujímavé a poučné stretnutie venované canisterapii. Prostredníctvom tejto aktivity sme sa dozvedeli mnoho nových informácií o psoch, ich správaní a o tom, ako nám môžu pomáhať v každodennom živote.

            Deti sa naučili, ako sa správne správať k psíkom a ostatným zvieratám, ako k nim pristupovať s rešpektom a láskavosťou a prečo je dôležité starať sa nielen o zvieratá, ale aj o prírodu, ktorá je ich domovom.

            Počas stretnutia sme sa dozvedeli, že psíky nie sú len naši verní kamaráti, ale dokážu byť aj veľkými pomocníkmi. Využívajú sa napríklad pri canisterapii, kde pomáhajú deťom i dospelým zlepšovať komunikáciu, rozvíjať motorické schopnosti, prekonávať strach, odbúravať stres a prinášať radosť a pocit bezpečia.

            Deti si mohli psíkov pohladkať, pozorovať ich pri práci a na vlastnej koži zažiť, akú pozitívnu energiu a pokoj dokáže ich prítomnosť priniesť. Celé stretnutie sa nieslo v príjemnej atmosfére a bolo pre všetkých veľkým zážitkom.

            🐶🌿 Ďakujeme za návštevu a za všetky zaujímavé informácie. Opäť sme sa presvedčili, že medzi človekom a zvieraťom môže vzniknúť výnimočné priateľstvo založené na dôvere, rešpekte a vzájomnej pomoci. 💚🐾

          • 🌙✨ Noc v škole plná dobrodružstiev ✨🌙

          • Jeden piatkový podvečer sa naša škola premenila na miesto plné smiechu, hier, dobrodružstiev a nezabudnuteľných zážitkov. Deti si totiž užili obľúbenú Noc v škole!

            Po príchode sa deti najskôr rozdelili do družstiev. Každá skupina si musela vymyslieť nielen názov svojho družstva, ale aj vlastný pokrik, ktorým sa počas celého večera povzbudzovala. Fantázii sa medze nekládli a už od prvých minút bolo jasné, že nás čaká veľa zábavy.

            Program sme začali o 16.00 hodine sériou zábavných úloh a súťaží. Deti si preverili svoju šikovnosť, trpezlivosť, sústredenie aj schopnosť spolupracovať v tíme. Hádzali mince do vedierka s vodou, stavali čo najvyššiu vežu, zdolávali prekážkový beh, triedili gombíky a prenášali hrach na lyžičke z kruhu do kruhu. Každé družstvo bojovalo s veľkým nasadením a nechýbalo ani hlasné povzbudzovanie pomocou vlastných pokrikov.

            Po športových a súťažných aktivitách nás čakala zaslúžená odmena – obľúbená pizza, ktorá všetkým veľmi chutila. Po krátkom oddychu sme sa presunuli na ihrisko, kde deti strávili čas pri rôznych športových hrách a aktivitách.

            Najväčšie dobrodružstvo však prišlo až po zotmení. V školskej záhrade boli ukryté indície, ktoré deti postupne hľadali a riešili. Každá správne splnená úloha ich posúvala bližšie k cieľu. Napokon ich stopa doviedla až k slovám „telesná výchova“ a práve tam, pri mieste, kde odpočívajú školské úbory, sa ukrýval dlho hľadaný poklad. Radosť bola obrovská a každý si z pokladu odniesol malú odmenu.

            Večer pokračoval veselou diskotékou v materskej škole, kde nechýbal tanec, smiech a dobrá nálada. Po diskotéke, okolo 22.00 hodiny, sa deti umyli a uložili na spánok. Triedy sa na jednu noc zmenili na útulné spálne plné karimatiek, spacákov a tichého šepkania pred zaspaním.

            Ráno nás čakali sladké raňajky v podobe voňavých croissantov a džemových šatôčok. Po spoločných raňajkách si rodičia postupne prichádzali po svoje deti, ktoré si domov odniesli množstvo krásnych zážitkov, nových priateľstiev a spomienok.

            🌟 Noc v škole bola opäť plná smiechu, spolupráce, dobrodružstva a radosti. Ďakujeme všetkým deťom za skvelú atmosféru a už teraz sa tešíme na ďalší ročník! 🌟🏫💙

          • Environmentálny koncert – JARO GAŽO🌿 NATURA – Keď Zem rozpráva piesňou

          • Dňa 18. mája sa naši žiaci zúčastnili zábavného a poučného environmentálneho koncertu.
            Prostredníctvom veselých pesničiek, príbehov a zaujímavých videí sa dozvedeli, prečo je dôležité chrániť
            prírodu, správne separovať odpad a starať sa o čistotu vody i ovzdušia.
            Deti si hravou formou osvojili zásady ekologického správania a uvedomili si, že každý z nás môže svojím
            konaním prispieť k ochrane životného prostredia. Koncert bol nielen zdrojom nových vedomostí, ale aj
            inšpiráciou k zodpovednému prístupu k našej planéte.
            Ďakujeme účinkujúcim za krásny zážitok!

          • 🌸🏃‍♀️ Beh pre mamičku 🏃‍♂️🌸

          •  

            Pri príležitosti Dňa matiek sme si v našej škole pripravili milú športovú akciu s názvom Beh pre mamičku. Deti si obuli tenisky, nazbierali energiu a s veľkým odhodlaním sa postavili na štart.

            Každý krok, ktorý počas behu urobili, patril tým najdôležitejším ženám v ich živote – ich mamám. Nešlo o víťazstvo ani o najrýchlejší čas. Najdôležitejšia bola radosť z pohybu, dobrá nálada a myšlienka poďakovať sa mamám za ich lásku, starostlivosť a nekonečnú trpezlivosť.

            Na štarte nechýbalo nadšenie, povzbudzovanie ani úsmevy. Deti ukázali, že majú nielen športového ducha, ale aj veľké srdce. Každý účastník bol víťazom, pretože bežal pre niekoho, koho má rád.

            Veríme, že tento symbolický beh bol krásnym vyjadrením vďaky všetkým mamám, ktoré stoja pri nás každý deň, podporujú nás a pomáhajú nám rásť.

            🌷 Milé mamičky, ďakujeme za všetko, čo pre nás robíte. Tento beh patril vám! 🌷

            "Mama drží dieťa za ruku len krátky čas, ale jeho srdce navždy." ❤️

          • 🌍💚 Deň Zeme 💚🌍

          • Pri príležitosti Dňa Zeme sme si pripomenuli, aké dôležité je chrániť našu planétu a správať sa k prírode zodpovedne.

            Dievčatá zo 4. ročníka si s veľkou zodpovednosťou pripravili zaujímavú prezentáciu o Zemi, ochrane životného prostredia a o tom, ako môžeme aj my svojím správaním prispieť k čistejšiemu a zdravšiemu svetu.

            Spoločne sme pre deti pripravili aj vedomostný kvíz, tematické omalovánky a rôzne zábavné úlohy, pri ktorých si mohli overiť svoje znalosti o prírode a ekológii. Deti sa do aktivít zapájali s nadšením a ukázali, že im osud našej planéty nie je ľahostajný.

            Veríme, že si z tohto popoludnia odniesli nielen nové vedomosti, ale aj uvedomenie, že aj malé skutky môžu pomôcť našej Zemi. 🌱♻️

            Ďakujeme dievčatám zo 4. ročníka za ich ochotu, prípravu a pomoc pri organizovaní aktivít. 👏🌍

            "Zem sme nezdedili po našich predkoch, ale požičali sme si ju od našich detí." 💚

          • Jarné prebúdzanie

          • 9. apríla sme pookreli na  hudobno – výchovnom predstavení „Jarné prebúdzanie“ pod záštitou Marty Pažickej. Zobcovápriečna flauta, zvuk klavíra, všetky tieto nástroje sa zobudia v rukách šikovných hudobníčok, vzbudia obdiv a sprevádzajú divadielko. Ako by to bolo, keby sme ostali len pasívni poslucháči, ani tu neotáľa a „šup“ do kostýmov. Žiaci sú súčasťou deja a rozprávka už žije v plnej paráde. Záver vždy patrí ľudovému odevuhudobným hádankám v podaní nástrojov. Rozoznávame nástroje, vnímame náladu, lúštime rytmus. Ďakujeme za kvalitu a dovidenia nabudúce😊.

          • Slávik Slovenska

          • Spevácka súťaž ľudových piesní tradične aj tento rok. Priestor dostali všetci žiaci, ktorí majú vzťah k spevu a zvlášť ľudovým piesňam. Vyhrať však môžu iba najlepší. Tento rok patrili medzi víťazov v 1. kategórii Lucia Koňárová, Emma Klandúchová a Branislav Galoš, v 2. kategórii Viktória Rybárová, Agáta Furjelová a Agáta Laurincová. Na okresnom kole nás mala reprezentovať v 1. kategórii Lucia Koňárová a v 2. kategórii Viktória Rybárová, ktorá by si zároveň hrala na heligónke. Žiaľ súbežne prebiehala Škola v prírode, kde boli dievčatá prihlásené, tak sa nemohli zúčastniť, čo nás veľmi mrzí. Snáď nabudúce. :)

          • Deň detí

          • Pri príležitosti Dňa detí čakalo na našich žiakov krásne a zábavné dopoludnie plné aktivít. O skvelý program sa postarali miestni hasiči, ktorí pre deti pripravili množstvo zaujímavých súťaží a disciplín. Deti si mohli vyskúšať svoju šikovnosť, rýchlosť a obratnosť. Tie najlepšie výkony boli odmenené medailami.

            Po súťažiach nasledovalo tradičné váľanie mája ku ktorému si deti z Cibulníčka pripravili krátke ľudové pásmo. Vyvrcholením celého podujatia bola obľúbená penová párty, keď hasiči deťom nafúkali veľké množstvo peny v ktorej sa mohli do sýta vyšantiť. Radosť, nadšenie a úsmevy na tvárach detí boli tou najkrajšou odmenou.

            Ďakujeme hasičom za ich ochotu, čas a výborne pripravený program. Vďaka nim sa tento Deň detí stal skutočnou oslavou, plnou šťastných a spokojných detí.

          • Škola v prírode 11. - 15.5.2026

          • 1.deň – 11.5. pondelok

            Prvý deň v škole v prírode sa niesol v duchu zoznamovania, smiechu a veľkých kráľovských príprav. Deti sa postupne zoznamovali, vytvárali nové kamarátstva a rozdelili sa do kráľovských družín. Žiaci našej školy si hrdo zvolili názov Zlatí rytieri a nechýbal ani ich bojový pokrik:

            „Kto sme my? – Zlatí rytieri!
            Čo chceme? – Víťazstvo!
            Keď zvoláme bojový krik,

            utečie každý protivník!“

             

            Počas dňa sa všetci usilovne pripravovali na kráľovskú korunováciu, vyrábali vlastné erby a s veľkou kreativitou pripravovali dary pre kráľa a kráľovnú. Nechýbala fantázia, tímová spolupráca ani dobrá nálada.

            Večer patril slávnostnému kráľovskému bálu, po ktorom sa tanečný parket premenil na veselú disco párty plnú hudby, tanca a radosti. Hoci sa pred spaním objavila aj nejaká tá slzička za domovom, všetci sme sa navzájom podporili, povzbudili a pomohli si prekonať smútok. O chvíľu už izby stíchli a deti sa ponorili do sladkých snov o rytierskych dobrodružstvách, korunách a kráľovských víťazstvách.

            2. deň – 12.5. utorok

            Druhý deň v škole v prírode sme sa zobudili plní nových očakávaní a na večerné smútky z prvého dňa sme už takmer úplne zabudli. Po výdatných a pestrých raňajkách formou bufetových stolov sme načerpali energiu na ďalšie dobrodružstvá.

            Po krátkom oddychu sa deti presunuli na stanovištia kráľovských remesiel, kde si každý mohol vyskúšať rôzne zručnosti a aktivity. Nechýbalo šperkárstvo, lukostreľba, maľovanie, tancovanie, šípky, ping-pong a mnoho ďalších zaujímavých úloh. Všetci si našli niečo, čo ich bavilo, a opäť ukázali svoju šikovnosť, kreativitu aj tímového ducha.

            Neskôr si deti preverili svoje vedomosti v súťaži „Dobre vedieť“. Dlho sme jednoznačne viedli a víťazstvo bolo na dosah. V poslednej otázke však súperi zariskovali, získali viac bodov a tesne nás predbehli. To nám však vôbec nepokazilo náladu — Zlatí rytieri sa predsa nikdy nevzdávajú!

            Po chutnom obede nás čakal skutočne rozprávkový program. Deti sa vydali na putovanie po rozprávkových stanovištiach, kde ich čakali animátori v rôznych kostýmoch a zahrali im známe rozprávkové príbehy. Úlohou detí bolo uhádnuť názov rozprávky. Všetky družstvá si počínali výborne — rozprávky spoznávali veľmi rýchlo a úspešne zvládli všetky pripravené úlohy. Počas celého popoludnia vládla veselá atmosféra plná fantázie, radosti a nadšenia. Večer pokračoval obľúbenou Tipovačkou, kde družstvá tipovali výsledky rôznych súťaží a dávali svoje stávky na súťažiace tímy. Tí najúspešnejší získali vzácne tramtáre (kráľovské peniaze), ktorými prispeli do spoločného banku svojho družstva. Nechýbalo napätie, povzbudzovanie ani veľká radosť z výhier.

            3. deň – 13.5. streda

            Tretí deň školy v prírode bol opäť plný zážitkov, súťaženia aj skvelej zábavy. Dopoludnia deti pracovali v remeselných dielňach, kde si mohli vyskúšať rôzne tvorivé aj zábavné aktivity. Počas celého týždňa totiž všetci bojujeme za spoločný cieľ — získavať body, teda vzácne tramtáre, ktoré sa na konci školy v prírode spočítajú pri veľkom vyhodnotení. Každý bod je preto veľmi dôležitý a všetky družstvá sa snažia zo všetkých síl.

            Popoludní nás čakali veľké rytierske hry. Deti prechádzali deviatimi stanovišťami, na ktorých plnili rôzne úlohy zamerané na šikovnosť, rýchlosť, spoluprácu aj odvahu. Za úspešné splnenie získavali body pre svoje družstvá a všetci bojovali s obrovským nasadením. Povzbudzovanie, smiech a radosť z každej získanej odmeny bolo počuť po celom areáli.

            Večer patril dlho očakávanej Talentmánii, ktorá ukázala, koľko talentovaných detí sa medzi nami skrýva. Na pódiu sa vystriedalo množstvo krásnych vystúpení a všetci účinkujúci si zaslúžili veľký obdiv.

            Za naše družstvo sa predstavilo duo Vikina a Mia so svojím moderným tancom, ktorým roztlieskali celé publikum. Lili nás prekvapila nádherným baletným vystúpením, ktoré bolo plné elegancie a pôvabu. Lucka všetkých pobavila svojím rozprávaním vtipov a o skvelú náladu sa postarala aj časť členov súboru Cibuľníček, ktorí vystúpili so svojím programom.

            Za všetky vystúpenia sme si vyslúžili burácajúci potlesk, uznanie a obdiv. Atmosféra bola úžasná a večer plný emócií, radosti a podpory. Nakoniec sme si uvedomili, že víťazmi sme boli vlastne všetci — pretože každý ukázal odvahu vystúpiť pred ostatnými a podeliť sa o svoj talent.

            4. deň14.5. štvrtok


            Štvrtý deň školy v prírode sme začali rannou rozcvičkou na nádvorí, ktorá nás poriadne prebudila a pripravila na ďalší deň plný aktivít. Po nej sme sa posilnili výdatnými raňajkami formou švédskych stolov, kde si každý vybral to, na čo mal chuť.

            Dopoludnia pokračovali obľúbené aktivity Remeslá, počas ktorých deti opäť ukázali svoju šikovnosť, tvorivosť aj tímového ducha. Každý sa snažil získať čo najviac tramtárov pre svoje družstvo, pretože počas celého týždňa sme všetci bojovali za spoločný cieľ — nazbierať čo najviac bodov do záverečného hodnotenia.

            Popoludní nás čakala výborná opekačka, ktorá všetkým veľmi chutila, a po nej prišla neskutočne zábavná hra Cililing. Deti museli postupne odhaľovať rôzne rozprávkové postavy — a nebolo ich málo, bolo ich až 30! Úloha vôbec nebola jednoduchá, no deti hrali s obrovským zápalom, nadšením a bojovnosťou. Každý chcel pomôcť svojmu tímu a získať ďalšie vzácne tramtáre.

            Večer prišla dlho očakávaná chvíľa — veľké vyhodnotenie a rozlúčka. Naša snaha, zanietenie, spolupráca a bojovnosť nakoniec priniesli obrovský úspech. My, Zlatí rytieri, sme získali 1. miesto spomedzi všetkých školských tímov!

            Radosť detí bola neopísateľná — nechýbal tanec, výskanie, skákanie ani náš hlasný bojový pokrik.

            Po veľkej oslave nasledovala autogramiáda s animátormi. Tá už však nebola až taká veselá, pretože sme si všetci začali uvedomovať, že naša spoločná cesta sa pomaly končí. Mnohým deťom bolo veľmi smutno a slzičky sa tentoraz objavili takmer všade. Niektorých sme ešte dlho utešovali na izbách.

            Aj to je však dôkazom toho, že sme prežili výnimočný týždeň na mieste, na ktoré nikdy nezabudneme. Odchádzame plní krásnych zážitkov, nových priateľstiev a spomienok na fantastické chvíle, ktoré sme tu spolu zažili.

          • Najkrajšie vyznanie pre naše mamičky 🌸❤️

          • V našej škole bolo dnes poriadne veselo a dojatím nejedno oko nezostalo suché. Oslávili sme Deň matiek tak, ako sa patrí – darčekom, ktorý sa nekupuje, ale daruje z čistého srdca. 🎁✨

            Naši žiaci si pripravili program, ktorým chceli poďakovať za každé pohladenie a trpezlivé slovo:

            🐞 Prváci nás očarili milým pásmom o „Lienke Lenke“ a s veľkou odvahou zarecitovali aj veselé príbehy o Jožkovi Pletkovi.

            🎻 Druháci roztancovali sálu svojím folklórnym pásmom a ukázali, že tradície majú v malíčku.

            🎭 Tretiaci nás rozosmiali aj dojali scénkou „Ako sme sa hrali na mamu“, kde sme na chvíľu videli svet vašimi očami.

            🏫 Štvrtáci nás zase zobrali do školských lavíc vo vtipnej scénke „V škole“, ktorá pobavila malých aj veľkých.Pridali aj tanečnú štvorku , kde si dievčatá pripravili moderný tanec.

            Zlatým klincom programu bolo vystúpenie Folklórneho súboru Cibuľníček, ktorý svojou energiou a krojmi dodal celému dňu tú pravú slávnostnú bodku. 🎶🎻

            Všetkým mamičkám, babičkám a prababičkám prajeme, aby ste takúto radosť zo svojich detí pociťovali nielen v tento sviatočný deň, ale po celý rok! 🌷

          • Máj, máj, máj zelený... 🌲🎀

          •  

            Tradície na našej škole stále žijú! Naši tretiaci a štvrtáci sa dnes premenili na poriadnych chlapov a rozhodli sa, že svojim spolužiačkam postavia pod oknami krásny máj. 👦💪

            Práce sa chopili s veľkým odhodlaním – začali pekne od podlahy, teda od kopania jamy. Kým chlapci pracovali s lopatami, dievčatá nezaháľali a s láskou zdobili vrcholec smrečiny pestrofarebnými stužkami. 🎀✨

            Keďže postaviť takýto symbol jari nie je žiadna sranda, na pomoc nám prišli tí najpovolanejší. Spoločnými silami, za výdatnej pomoci našich šikovných oteckov a dobrovoľných hasičov, sa nám podarilo máj vztýčiť k oblohe. 🚒👨‍👦

            Ďakujeme všetkým za pomoc pri udržiavaní tejto krásnej ľudovej tradície. Máj už hrdo stojí a pripomína nám silu priateľstva a spolupráce! 🤝☀️

             

             

             

             

          • 👧🎨🛝 Zápis detí do MŠ 2026/2027 👵🧸🪅

          •      ZŠ s MŠ Lietavská Svinná - Babkov

            • 1. Termín:   od 1.5. do 31.5. 2026  

            • 2. Spôsob zapisovania detí do MŠ   (vyberte si jeden zo spôsobov, prioritne ePrihláška 

            • prostredníctvom vyplnenia elektronickej prihlášky  - ePrihláška        

                      - spustené od 1.5.2026 +  potvrdenie od lekára ( prílohu nahrať )   

             !! Je potrebné sa najskôr zaregistrovať a následne vyplniť prihlášku elektronicky !!

                   Pri vyhľadávaní školy použite: 

            Základná škola s materskou školou - predprimárne vzdelávanie, Lietavská Svinná 105

             

            • zaslaním poštou vyplnenej a podpísanej papierovej prihlášky  spolu s čestným vyhlásením, písomným vyhlásením a potvrdením od lekára (tlačivá nájdete v záložke MŠ Tlačivá)
            • osobným odovzdaním priamo v materskej škole vyplnenej a podpísanej papierovej prihlášky spolu s čestným vyhlásením, písomným vyhlásením a potvrdením od lekára     (tlačivá nájdete v záložke MŠ Tlačivá)

             

            • 3.  Podmienky prijatia dieťaťa do materskej školy :

               

              A/ PRIORITA (zo zákona) :

              - deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné (jedná sa o deti, ktoré k 31.08. dovŕšia 5 rokov veku)

              - deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu)

              B/ TRVALÝ POBYT

              - deti s trvalým pobytom Lietavská Svinná-Babkov budú prijaté prednostne

              C/ VEK DIEŤAŤA

              - deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, podľa predpisov účinných a doplnených v školskom zákone (4 ročné a 3 ročné deti)

              D/ SÚRODENEC v MŠ

              - deti, ktorých súrodenci už navštevujú túto materskú alebo základnú školu

              E/ VÝNIMOČNE

              - deti po dovŕšení dvoch rokov veku (ak je voľná kapacita, ak sú vytvorené vhodné materiálne a personálne podmienky a dieťa má osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky, je odplienkované

               

              4.  Rozhodnutia

              Riaditeľka školy vydá rozhodnutie o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do 30.6.2026.

              Prijaté deti:

              - zverejní sa zoznam (kódy)

              - zverejnenie = doručenie rozhodnutia

              Neprijaté deti :

              - doručuje sa individuálne písomné rozhodnutie (kvôli odvolaniu)

          • 🌟 Prvý krok do sveta školy

          •  

            Vyvrcholením tohto krásneho obdobia bol slávnostný zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutočnil 15. apríla 2026. Na našu školu opäť zavítali deti – už nie ako návštevníci, ale ako budúci žiaci, pripravení urobiť svoj prvý veľký krok do sveta školákov.

            S radosťou sme medzi nimi spoznali aj známe tváre z Dňa otvorených dverí. Veríme, že práve príjemná atmosféra, zážitky a spoločné aktivity im pomohli rozhodnúť sa a vybrať si našu školu ako miesto, kde budú rásť, objavovať a učiť sa.

            My sa budeme s láskou a zodpovednosťou snažiť, aby sa u nás cítili dobre počas celých štyroch rokov, ktoré u nás strávia. Chceme, aby škola bola pre nich nielen miestom poznania, ale aj bezpečným priestorom plným radosti, priateľstiev a podpory.

            Tešíme sa na všetkých našich budúcich prvákov! 💛

          • 🌟 Deň otvorených dverí u nás v škole

          • Naša škola nedávno otvorila svoje dvere pre všetkých zvedavých návštevníkov – najmä pre budúcich prvákov, ktorí si prišli pozrieť miesto, ktoré sa už čoskoro stane aj ich druhým domovom.

            Tento deň však nebol úplne obyčajný. Lavice síce zostali na svojom mieste, no učenie sa presunulo do zábavnejšej a hravejšej podoby. Pani učiteľky pripravili pre deti 5 zaujímavých stanovíšť, na ktorých si mohli poriadne potrápiť svoje „mozgové závity“, ale zároveň sa aj veľa nového naučiť.

            Budúci školáci si vyskúšali rôzne aktivity zo slovenského jazyka, matematiky, hudobnej výchovy prepojenej s prvoukou a nechýbali ani prírodovedné pokusy, kde deti napríklad hľadali stratené písmeno. Učenie tak dostalo úplne nový rozmer – plný objavovania, radosti a spolupráce.

            Deti boli rozdelené do tímov, pričom v každom z nich bol aj jeden budúci prvák. Naši žiaci sa s radosťou ujali úlohy „malých sprievodcov“ a pomáhali im zvládať jednotlivé úlohy. Spolupráca medzi deťmi bola krásnym dôkazom toho, že škola nie je len o vedomostiach, ale aj o vzájomnej podpore a priateľstve.

            Všetky splnené úlohy si deti zaznamenávali do svojho „Pasu škôlkara“, ktorý ich sprevádzal počas celého dňa. Na záver ich čakala tajnička, ktorej riešenie znelo: SÚDRŽNOSŤ.

            A práve súdržnosť je jednou z najdôležitejších hodnôt našej školy. Veríme, že sa u nás budú budúci prváci cítiť bezpečne, prijato a s radosťou budú objavovať svet poznania.

            Tešíme sa na vás! 💛

          • ❤️❤️❤️ 2% z dane ❤️❤️❤️

          • Vážení rodičia,

            obraciame sa na Vás s prosbou o podporu našej školy prostredníctvom poukázania 2 % z dane.

            Tí z Vás, ktorí sa rozhodli nás podporiť, prosíme, aby priniesli Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane za rok 2025 do školy, prípadne  škôlky. Následne zabezpečíme jeho odovzdanie na daňový úrad.

            Rodičov, ktorí už vyhlásenie odovzdali, prosíme o zaslanie jeho kópie. Nadácia nám totiž môže získané finančné prostriedky poukázať iba na základe kópií týchto vyhlásení.

            Zároveň by sme Vás chceli požiadať, aby ste oslovili aj svojich rodinných príslušníkov, prípadne kolegov v práci. Poukázanie 2 % z dane ich nič nestojí, no našej škole môže výrazne pomôcť pri jej rozvoji a skvalitňovaní výchovno-vzdelávacieho procesu.

            Za Vašu ochotu a podporu Vám úprimne ďakujeme.

            S úctou

            vedenie školy

          • 👇😉 Deň otvorených dverí ✨❤️

          •  

            Základná škola s materskou školou Lietavská Svinná – Babkov

            srdečne pozýva budúcich prvákov a ich rodičov na 

            Deň otvorených dverí

            🗓️ 9. apríla 2026
            od 8:00 do 10:00 hod.
            📍 v priestoroch našej školy

             

            Spolu sa budeme zabávať, učiť sa, spoznávať našu školu i našich učiteľov.

             

            Príďte sa pozrieť, kde sa vaše deti budú učiť, hrať a rásť. Ukážeme vám, že naša škola je miestom, kde je radosť učiť sa.

             

            Tešíme sa na vás!

          • 🌿❄️ Vynášanie Moreny – jar už klope na dvere 🌸🌊

          • V pondelok 23. 3. 2026 sme si v našej škole pripomenuli krásny ľudový zvyk – vynášanie Moreny 🌾

            Spoločne sme ju vyniesli k vode, aby sme symbolicky odprevadili zimu a privítali jar. No zdá sa, že tento rok sa pani Zime odísť vôbec nechcelo… ❄️😉 Morena sa akosi zdráhala odplávať a akoby nám chcela pripomenúť, že ešte nepovedala posledné slovo.

            A veru – dnes nás prekvapil sneh! ⛄ Presne ako podľa starých tradícií… zima sa ešte nechce len tak ľahko vzdať, hoci jar už pomaly preberá svoju vládu 🌸

            Deti si túto tradíciu veľmi užili – nechýbal smiech, radosť ani spoločné očakávanie teplých slnečných dní ☀️

            „Morena, Morena, kde si prebývala?V studenej vodičke som sa ukrývala.Už ťa, zima, nesieme, ďaleko ťa vynesieme,jar k nám zavoláme, slnko privítame.“

            Nech už zima odchádza pomaly či rýchlo, jedno je isté – jar je už na ceste 🌷💚

          • 📚✨ Marec – mesiac knihy u nás: Beseda v Krajskej knižnici v Žiline ✨📖

          • Dňa 20. 3. 2026 sa žiaci 3. a 4. ročníka vybrali na zaujímavú besedu do Krajská knižnica v Žiline 🏫📚

            Privítala nás milá teta knihovníčka, ktorá nám pútavo porozprávala o slovenskej spisovateľke Jaroslave Blažkovej, ktorá písala pre deti a jej príbehu Ohňostroj pre deduška 🎇📖

            Deti sa počas besedy aktívne zapájali – diskutovali o tom, aké to je, keď nám niekto ubližuje, či je to správne a ako sa v takých situáciách cítime 💬❤️. Niekedy sa hlásili aj všetci naraz 😊, čo len potvrdilo, ako veľmi ich téma zaujala.

            Celá beseda bola veľmi pútavá, poučná a zároveň zábavná 🎯 Deti odchádzali plné dojmov a nových myšlienok.

            🚌 Do mesta sme sa odviezli autobusom a rovnako sme sa aj šťastne vrátili späť do školy.

            Pri príležitosti Marec – mesiac knihy bola táto akcia skvelou príležitosťou priblížiť deťom čaro kníh a príbehov 📚✨

      • Nadpis

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.